prohlášení „Pravidel přístupnosti“

Tato webová prezentace je vytvořena s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle pravidel o přístupnosti (https://www.mvcr.cz/clanek/pristupny-web-a-jak-se-vyvarovat-chyb.aspx)

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

Struktura a obsah

Struktura webu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML5. Vizuální vzhled prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS). Pro správnou funkčnost HTML5 je na stránkách umístěn JavaScript. Vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Nástroje pro usnadnění přístupu

Tento web obsahuje nástroje pro usnadnění přístupu. V pravém okraji webu najdete ikonu nástroje automatické předčítání. Po kliknutí na ikonu tohoto nástroje spustíte funkci pro zpřístupnění obsahu zrakově postiženým. Pro vizuální úpravu stránek (zvětšení textu, změna barvy pozadí atd.) je nutné použít nástroje prohlížeče.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Zpětná vazba

Našim cílem je aby naše internetové stránky byly přístupné všem uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Kontakt je:

Město OStrov

Jáchymovská 1
363 01 Ostrov
IČO: 00254843
DIČ:CZ00254843

Datová schránka:
 d5zbgz2
Telefon: 354 224 999
E-mail: podatelna@ostrov.cz
Bankovní spojení: 19-920341/0100

Kontakt na webmastera

Přes veškerou naši snahu je možné, že se na našich webových stránkách vyskytne chyba. V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu kontaktujte prosím správce webu.

e-mail:info@vanastudio.cz

Buy now